A nyak, váll, hát fájdalom sajnos nagyon sokszor együtt jár a munkánkkal.
Akár egy átlag embernél is, aki csak irodai munkát végez, viszont nálunk szerintem még súlyosabbá tud válni, mivel szinte állandóan lefelé nézünk.
Minél többet ülünk és görnyedünk az asztal fölött annál inkább jelentkeznek ezek a problémák és panaszok.
Azon túl hogy rövidtávú hatása a fájdalom és rossz érzés, akár komoly egészségügyi probléma is kialakulhat ezekből hosszútávon.
A testtartás görnyedté válásáról nem is beszélve…
Ezért szerintem érdemes ezt ellensúlyozni és tenni a nagyobb gond elkerülése érdekében.
Ha már Te is észrevetted magadon ezeket a tüneteket vagy csak szeretnéd megelőzni őket, akkor most megosztom Veled a 2 fő gyakorlatot, ami Nekem segített és amiket rendszeresen végzek.

Én 2 gyakorlatot szoktam alkalmazni, amitől könnyebbnek érzem a tartásom, szebb tőle a tartásom.
Ehhez csak egy gumiszalagot szoktam használni, amit szinte bármilyen sportboltban vagy manapság már sokszor bevásárlóközpontokban is kapni.
A cél vele: testtartás javítás, ülő munka kompenzáció, fájdalom csökkentése és megszüntetése.
Nem szeretnék belemenni, hogy melyik izomcsoportokat edzik meg ezek a gyakorlatok és hogyan, mert az nem az én szakterületem, de a mellékelt videókban minden fontos információ elhangzik (angolul) és látszik a gyakorlatok helyes kivitelezése.
Kihangsúlyozom, hogy ezek a gyakorlatok Nekem beváltak, lehet, hogy Neked nem megfelelőek különböző okok miatt!
Ezért mindenképp javaslom, hogy keress meg egy szakembert (fizioterapeuta, gyógytornász), aki megnéz és megmondja, hogy használhatod-e ezeket a gyakorlatokat illetve megtanít a helyes kivitelezésre.
Nézzük meg a 2 gyakorlatot:
1. Gyakorlat: Archoz Húzás
Mire lesz szükséged: Egy gumiszalagra és valamire ahova be tudod akasztani szemmagasság felett pl. egy oszlopra, vagy egy edzőteremben is végezheted gépen.
Hogyan: Én a szalagot szemmagasság fölé beakasztom valahova egy oszlopra és úgy végzem a gyakorlatot.

Ebben a videóban Jeff Cavaliere a gyógytornász mutatja be a helyes kivitelezését a gyakorlatnak. 1:15-től 2:08-ig látható a gyakorlat, amit szoktam végezni. Ha van időd érdemes a teljes videót végignézned.
Mennyiszer szoktam: 1-2 naponta 10 ismétlést szoktam végezni, ha úgy érzem szükségesnek a munka miatt, akkor van, hogy minden nap.
2. Gyakorlat: Széthúzás Gumiszalaggal
Mire lesz szükséged: Csak egy gumiszalagra.
Hogyan: Bárhol lehet csak a gumiszalagra lesz szükséged. A mellékelt videóban láthatod a pontos kivitelezését, amit egy gyógytornász mutat be.

Ebben a videóban Jeff Cavaliere a fizioterapeuta mutatja be a helyes kivitelezését a gyakorlatnak. 4:00-tól látható a gyakorlat, de ha van időd érdemes a teljes videót végignézned.
Mennyiszer szoktam: 1-2 naponta 10 ismétlést szoktam végezni, általában az előző archoz húzás gyakorlat után. Ha úgy érzem szükségesnek a munka miatt, akkor van, hogy minden nap.
Összefoglaló
Ez a 2 gyakorlat az, amit szinte mindig használok és Nekem beváltak.
A munkánk mellett egy gyógytornász szakember segítsége nagyon sokat jelenthet. Egyrészt az ülő és lefelé néző munkánk kompenzációjában, hogy ne maradjunk görnyedtek. Másrészt ha már be vagy görnyedve ezek az apró, gyors gyakorlatok segíthetnek kiegyenesedni. Harmadrészt pedig megelőzés céljából, hogy elkerüljük a súlyosabb problémákat, amik sajnos gyakran előfordulnak a szakmánkban.
Leszögezem még egyszer Én nem vagyok gyógytornász.
Ezek a gyakorlatok Nekem használtak és használnak, ezért osztom meg Veled.
Viszont mindenképp javaslok egy gyógytornász szakembert, aki szemügyre veszi a tartásod. Elmondod Neki a munkádat, hogy hogyan dolgozol nap mint nap és tud majd tenni Neked ajánlásokat különböző segítő gyakorlatokra illetve megtanítja azoknak a helyes használatát.